Pomagam wszystkim osobom, które:

 

Są niezadowolone ze swojego żywienia, zdrowia lub sylwetki

 

Wymagają pomocy żywieniowej, np. w związku ze współistniejącą chorobą

 

Potrzebują doradztwa żywieniowego w newralgicznych momentach naszego życia: ciąża, żywienie niemowląt i dzieci, okres dojrzewania lub odżywianie osób starszych

 

Szukają profesjonalnego wsparcia przy zmianie diety tradycyjnej na np. wegetariańską lub bezglutenową

 

Potrzebują wsparcia w zdrowym i zrównoważonym podejściu do jedzenia.

Wizyty w poradni dietetycznej

Konsultacja dietetyczna

1
etap

Diagnostyka
Czas trwania: ok. 60 minut

 • analiza masy i składu ciała
 • szczegółowy wywiad medyczny i żywieniowy
 • analiza wyników badań laboratoryjnych
 • wstępna diagnoza i omówienie problemu
 • ustalenie zasad dalszego postępowania żywieniowego
2
etap

Przedstawienie planu żywieniowego
Czas trwania: ok. 90 minut

 • przedstawienie indywidualnie opracowanego planu żywieniowego
 • wyznaczenie celów krótko- i długoterminowych
 • edukacja żywieniowa

Wizyta kontrolna

Czas trwania: ok. 60 minut

 • analiza masy i składu ciała
 • kontrola realizacji zaleceń
 • weryfikacja postępów
 • wyznaczenie kolejnych celów terapeutycznych lub modyfikacja założeń planu

Co musisz wiedzieć przed wizytą?

Na pierwszą wizytę diagnostyczną proszę przynieść – jeśli Państwo posiadają – aktualne wyniki badań laboratoryjnych (do pół roku wstecz). Proszę również o przygotowanie dziennika żywieniowego z kolejnych 3 dni. W dzienniku żywieniowym należy spisać wszystko co się je i pije danego dnia. Interesuje mnie co, ile i o której godzinie Państwo zjedli – wszystkie posiłki, również przekąski, napoje i alkohole.

Potrzebę i częstotliwość wizyt kontrolnych ustalamy wspólnie z pacjentem na pierwszej wizycie. Jest to uzależnione od specyfiki problemu żywieniowego oraz indywidualnych potrzeb pacjenta.

Telefonicznie pod numerem: +48 579 634 040

Mailowo pod adresem: dietetyk@dianaszumilas.pl

Facebook: Dietetyk Diana Szumilas

Płatność jedynie gotówką bezpośrednio po wizycie.


Poradnictwo on-line

Konsultacja dietetyczna

1
etap

Diagnostyka
Czas trwania: ok. 60 minut

 • szczegółowy wywiad medyczny i żywieniowy
 • analiza wyników badań laboratoryjnych
 • wstępna diagnoza i omówienie problemu
 • ustalenie zasad dalszego postępowania żywieniowego
2
etap

Przedstawienie planu żywieniowego
Czas trwania: ok. 90 minut

 • analiza masy ciała
 • przedstawienie indywidualnie opracowanego planu żywieniowego
 • wyznaczenie celów krótko- i długoterminowe
 • edukacja żywieniowa

Konsultacja kontrolna

Czas trwania: ok. 60 minut

 • analiza masy ciała
 • kontrola realizacji zaleceń
 • weryfikacja postępów
 • wyznaczenie kolejnych celów terapeutycznych lub modyfikacja założeń planu

Co musisz wiedzieć przed konsultacją?

 1. Na pierwszą konsultację proszę przygotować – jeśli Państwo posiadają - aktualne wyniki badań laboratoryjnych (do pół roku wstecz). Wyniki te należy sfotografować lub zeskanować i przesłać mailem na adres: dietetyk@dianaszumilas.pl W tytule maila proszę podać imię i nazwisko. Wiadomość z wynikami należy przesłać przed terminem pierwszej konsultacji.
 2. Przed pierwszą konsultacją diagnostyczną oraz każdą następną kontrolną należy się zważyć i zmierzyć. Informacje te będą wymagane podczas konsultacji i są niezbędne do ułożenia planu żywieniowego. Ważyć należy się rano, przed zjedzeniem pierwszego posiłku.
 3. Proszę o przygotowanie dziennika żywieniowego z kolejnych 3 dni. W dzienniku żywieniowym należy spisać wszystko co się je i pije danego dnia. Interesuje mnie co, ile i o której godzinie Państwo zjedli – wszystkie posiłki, również przekąski, napoje i alkohole. Dziennik ten należy przesłać w formie elektronicznej razem z wynikami badań na adres mailowy: dietetyk@dianaszumilas.pl (przed terminem pierwszej konsultacji).
 4. Przed terminem ustalonej konsultacji proszę o wysłanie mi prośby o dodanie do kontaktów w programie Skype. Moja nazwa konta to: dietetykdianaszumilas.

Konsultacje on-line odbywają się za pomocą programu Skype Przebieg konsultacji online i jej jakość merytoryczna jest identyczna jak w przypadku wizyty w poradni dietetycznej. Z oczywistych powodów nie jestem w stanie wykonać badania składu masy ciała na profesjonalnej wadze. Nie jest to jednak niezbędne dla przebiegu konsultacji i weryfikacji postępów dietoterapii.

Do przeprowadzenia konsultacji on-line niezbędny jest dostęp do urządzenia z kamerą (laptop/tablet).

Potrzebę i częstotliwość konsultacji kontrolnych ustalamy wspólnie z pacjentem na pierwszym spotkaniu. Jest to uzależnione od specyfiki problemu żywieniowego oraz indywidualnych potrzeb pacjenta.

Telefonicznie pod numerem: 48 579 634 040

Mailowo pod adresem: dietetyk@dianaszumilas.pl

Facebook: Dietetyk Diana Szumilas

Warunkiem zrealizowania konsultacji on-line jest wcześniejsze dokonanie płatności. Proszę o dokonanie przelewu 2-3 dni wcześniej, tak by przelew mógł zostać zaksięgowany przed terminem planowanej konsultacji. Konsultacje on-line nie będą realizowane na podstawie elektronicznego potwierdzenia przelewu bankowego.

Klienci zagraniczni mogą płacić również za pośrednictwem PayPal.


Cennik

Porady we wrocławiu

200
PLN

Konsultacja dietetyczna

(Cena obejmuje dwie pierwsze wizyty: 1 i 2 etap)

100
PLN

Wizyta kontrolna

Porady On-line

200
PLN

Konsultacja dietetyczna

(Cena obejmuje dwie pierwsze konsultacje: 1 i 2 etap)

100
PLN

Konsultacja kontrolna

Najczęściej zadawane pytania

Moim zdaniem układanie jadłospisów jest nieskuteczną metodą poprawy naszej diety , zdrowia i sylwetki. Czasowe przestrzeganie precyzyjnie ułożonego menu jest jak wzięcie tabletki przeciwbólowej, kiedy nasz organizm drąży poważniejsza choroba.

Jadłospisy nie uczą nas, jak mamy sobie poradzić, kiedy współpraca z dietetykiem się skończy. Uzależniają w 100% od woli dietetyka w kwestii co, ile i kiedy mamy zjeść, bez uwzględnienia tego na co mamy ochotę danego dnia i tego co mamy w lodówce. Jadłospisom nie mówię stanowczego nie - są czasami przypadki, gdzie tak skrupulatne ułożenie planu żywieniowego jest niezbędne. Jednak w większości przypadków wolę stosować inne metody dietetyczne.

Po zebraniu skrupulatnego wywiadu medycznego i żywieniowego opracowuję indywidualny plan dietetyczny oparty o porcje poszczególnych grup produktów. Każdy mój pacjent dokładnie wie ile powinien jeść posiłków, z czego mają się one składać i w jakich ilościach. Daje to każdemu wolną rękę jeśli chodzi o to, co mają ochotę sobie ugotować i z jakich produktów konkretnie. Uczy to umiejętności zdrowego przyrządzania swoich posiłków i przekonania, że dieta, to nie jest okresowy czas męki z niesmacznym jedzeniem, a zdolność dostosowywania swojego ulubionego jedzenia do zdrowszych standardów.

Jeśli masz wątpliwości, czy poradzisz sobie z takimi zaleceniami, albo czy będziesz miał pomysły na posiłki, to już je rozwiewam. Kulinaria to jedna z moich największych pasji, będę bardziej niż szczęśliwa mogąc podzielić się moimi sprawdzonymi, szybkimi i smacznymi pomysłami na różne zdrowe dania.

Chcąc zaoferować prawdziwie indywidualny plan żywienia, muszę dokonać szczegółowego wywiadu medycznego i żywieniowego. Zebranie wszystkich niezbędnych informacji zajmuje mi około godziny. Dokładnie temu poświęcone jest pierwsze spotkanie.

W czasie pomiędzy I, a II etapem konsultacji dietetycznej, na podstawie uzyskanych informacji układam plan żywieniowy i spisuję go w formie zaleceń. Z przygotowanymi materiałami przychodzę na kolejne wspólne spotkanie i podczas niego objaśniam wszystkie założenia. To jest też czas na nasze wspólne ustalenia i zdefiniowanie celów do zrealizowania do czasu kolejnej wizyty. Podczas tego spotkania rozmawiamy tak długo, aż wszystko będzie jasne, a pacjent będzie dokładnie wiedział, co ma robić.

 • Materiały, na których są spisane wszystkie zalecenia żywieniowe. Podczas porady nie musisz robić żadnych notatek,
 • Propozycje posiłków wraz z przepisami,
 • Wsparcie dietetyka. Jeśli po wizycie pojawią się wątpliwości lub nowe pytania, można się ze mną kontaktować przez e-mail, sms lub telefonicznie,
 • Zalecenia, jak po zakończeniu naszej współpracy najlepiej kontrolować swoją dietę i stan zdrowia.

Przed konsultacją dietetyczną dotyczącej dziecka, proszę o kontakt telefoniczny. Na pierwszą wizytę z reguły zapraszam samych rodziców, ponieważ daje to możliwość swobodniejszej rozmowy i lepszej podstawy do zrozumienia problemu żywieniowego.

Nie jest to jednak regułą. To, czy na wizytę należy przyjść z dzieckiem zależy między innymi od jego wieku i problemu dietetycznego.