Pomagam wszystkim osobom, które:

 

Są niezadowolone ze swojego żywienia, zdrowia lub sylwetki

 

Wymagają pomocy żywieniowej, np. w związku ze współistniejącą chorobą

 

Potrzebują doradztwa żywieniowego w newralgicznych momentach naszego życia: ciąża, żywienie niemowląt i dzieci, okres dojrzewania lub odżywianie osób starszych

 

Szukają profesjonalnego wsparcia przy zmianie diety tradycyjnej na np. wegetariańską lub bezglutenową

 

Potrzebują wsparcia w zdrowym i zrównoważonym podejściu do jedzenia.

Wizyty w poradni dietetycznej

Konsultacja dietetyczna

1
etap

Diagnostyka
Czas trwania: ok. 60 minut

 • analiza masy i składu ciała
 • szczegółowy wywiad medyczny i żywieniowy
 • analiza wyników badań laboratoryjnych
 • wstępna diagnoza i omówienie problemu
 • ustalenie zasad dalszego postępowania żywieniowego
2
etap

Przedstawienie planu żywieniowego
Czas trwania: ok. 90 minut

 • przedstawienie indywidualnie opracowanego planu żywieniowego
 • wyznaczenie celów krótko- i długoterminowych
 • edukacja żywieniowa

Wizyta kontrolna

Czas trwania: ok. 60 minut

 • analiza masy i składu ciała
 • kontrola realizacji zaleceń
 • weryfikacja postępów
 • wyznaczenie kolejnych celów terapeutycznych lub modyfikacja założeń planu

Co musisz wiedzieć przed wizytą?

Na pierwszą wizytę diagnostyczną proszę przynieść – jeśli Państwo posiadają – aktualne wyniki badań laboratoryjnych (do pół roku wstecz). Proszę również o przygotowanie dziennika żywieniowego z kolejnych 3 dni. W dzienniku żywieniowym należy spisać wszystko co się je i pije danego dnia. Interesuje mnie co, ile i o której godzinie Państwo zjedli – wszystkie posiłki, również przekąski, napoje i alkohole.

Potrzebę i częstotliwość wizyt kontrolnych ustalamy wspólnie z pacjentem na pierwszej wizycie. Jest to uzależnione od specyfiki problemu żywieniowego oraz indywidualnych potrzeb pacjenta.

Telefonicznie pod numerem: +48 579 634 040

Mailowo pod adresem: dietetyk@dianaszumilas.pl

Facebook: Dietetyk Diana Szumilas

Opłatę za całą konsultację pobieram podczas pierwszego spoktania. Płatności można dokonać gotówką i kartą płatniczą. 


Poradnictwo on-line

Konsultacja dietetyczna

1
etap

Diagnostyka
Czas trwania: ok. 60 minut

 • szczegółowy wywiad medyczny i żywieniowy
 • analiza wyników badań laboratoryjnych
 • wstępna diagnoza i omówienie problemu
 • ustalenie zasad dalszego postępowania żywieniowego
2
etap

Przedstawienie planu żywieniowego
Czas trwania: ok. 90 minut

 • analiza masy ciała
 • przedstawienie indywidualnie opracowanego planu żywieniowego
 • wyznaczenie celów krótko- i długoterminowe
 • edukacja żywieniowa

Konsultacja kontrolna

Czas trwania: ok. 60 minut

 • analiza masy ciała
 • kontrola realizacji zaleceń
 • weryfikacja postępów
 • wyznaczenie kolejnych celów terapeutycznych lub modyfikacja założeń planu

Co musisz wiedzieć przed konsultacją?

 1. Na pierwszą konsultację proszę przygotować – jeśli Państwo posiadają - aktualne wyniki badań laboratoryjnych (do pół roku wstecz). Wyniki te należy sfotografować lub zeskanować i przesłać mailem na adres: dietetyk@dianaszumilas.pl W tytule maila proszę podać imię i nazwisko. Wiadomość z wynikami warto przesłać przed terminem pierwszej konsultacji.
 2. Przed pierwszą konsultacją diagnostyczną oraz każdą następną kontrolną należy się zważyć. Informacja ta jest niezbędna do ułożenia planu żywieniowego i moniotorowania postępów. Ważyć należy się rano, przed zjedzeniem pierwszego posiłku.
 3. Proszę o przygotowanie dziennika żywieniowego z kolejnych 3 dni. W dzienniku żywieniowym należy spisać wszystko co się je i pije danego dnia. Interesuje mnie co, ile i o której godzinie Państwo zjedli – wszystkie posiłki, również przekąski, napoje i alkohole. Dziennik ten należy przesłać w formie elektronicznej razem z wynikami badań na adres mailowy: dietetyk@dianaszumilas.pl (przed terminem pierwszej konsultacji).
 4. Przed terminem ustalonej konsultacji proszę o wysłanie mi prośby o dodanie do kontaktów w programie Skype. Moja nazwa konta to: dietetykdianaszumilas.

Konsultacje on-line odbywają się za pomocą programu Skype Przebieg konsultacji online i jej jakość merytoryczna jest identyczna jak w przypadku wizyty w poradni dietetycznej. Z oczywistych powodów nie jestem w stanie wykonać badania składu masy ciała na profesjonalnej wadze. Nie jest to jednak niezbędne dla przebiegu konsultacji i weryfikacji postępów dietoterapii.

Do przeprowadzenia konsultacji on-line niezbędny jest dostęp do urządzenia z kamerą (laptop/tablet).

Potrzebę i częstotliwość konsultacji kontrolnych ustalamy wspólnie z pacjentem na pierwszym spotkaniu. Jest to uzależnione od specyfiki problemu żywieniowego oraz indywidualnych potrzeb pacjenta.

Telefonicznie pod numerem: 48 579 634 040

Mailowo pod adresem: dietetyk@dianaszumilas.pl

Facebook: Dietetyk Diana Szumilas

Płatność za konsultację on-line należy uregulować za pomocą przelewu bankowego (Nr konta: 67 1950 0001 2006 0011 4278 0001. Tytuł przelewu: imię, nazwisko i data konsultacji).

Warunkiem zrealizowania konsultacji jest wcześniejsze zaksięgowanie płatności na koncie. Z tego powodu warto wysłać przelew na kilka dni przed pierwszym spotkaniem.


Cennik

Porady we wrocławiu

300
PLN

Konsultacja dietetyczna

(Cena obejmuje dwie wizyty: 1 i 2 etap, przygotowane zalecenia dietetyczne, plan żywieniowy oraz wsparcie mailowe)

100
PLN

Wizyta kontrolna

Porady on-line

300
PLN

Konsultacja dietetyczna

(Cena obejmuje dwie konsultacje: 1 i 2 etap, przygotowane zalecenia dietetyczne, plan żywieniowy oraz wsparcie mailowe)

100
PLN

Konsultacja kontrolna

Najczęściej zadawane pytania

Moim zdaniem układanie jadłospisów jest nieskuteczną metodą poprawy naszej diety , zdrowia i sylwetki. Czasowe przestrzeganie precyzyjnie ułożonego menu jest jak wzięcie tabletki przeciwbólowej, kiedy nasz organizm drąży poważniejsza choroba.

Jadłospisy nie uczą nas, jak mamy sobie poradzić, kiedy współpraca z dietetykiem się skończy. Uzależniają w 100% od woli dietetyka w kwestii co, ile i kiedy mamy zjeść, bez uwzględnienia tego na co mamy ochotę danego dnia i tego co mamy w lodówce. Jadłospisom nie mówię stanowczego nie - są czasami przypadki, gdzie tak skrupulatne ułożenie planu żywieniowego jest niezbędne. Jednak w większości przypadków wolę stosować inne metody dietetyczne.

Po zebraniu skrupulatnego wywiadu medycznego i żywieniowego opracowuję indywidualny plan dietetyczny oparty o porcje poszczególnych grup produktów. Każdy mój pacjent dokładnie wie ile powinien jeść posiłków, z czego mają się one składać i w jakich ilościach. Daje to każdemu wolną rękę jeśli chodzi o to, co mają ochotę sobie ugotować i z jakich produktów konkretnie. Uczy to umiejętności zdrowego przyrządzania swoich posiłków i przekonania, że dieta, to nie jest okresowy czas męki z niesmacznym jedzeniem, a zdolność dostosowywania swojego ulubionego jedzenia do zdrowszych standardów.

Jeśli masz wątpliwości, czy poradzisz sobie z takimi zaleceniami, albo czy będziesz miał pomysły na posiłki, to już je rozwiewam. Kulinaria to jedna z moich największych pasji, będę bardziej niż szczęśliwa mogąc podzielić się moimi sprawdzonymi, szybkimi i smacznymi pomysłami na różne zdrowe dania.

Chcąc zaoferować prawdziwie indywidualny plan żywienia, muszę dokonać szczegółowego wywiadu medycznego i żywieniowego. Zebranie wszystkich niezbędnych informacji zajmuje mi około godziny. Dokładnie temu poświęcone jest pierwsze spotkanie.

W czasie pomiędzy I, a II etapem konsultacji dietetycznej, na podstawie uzyskanych informacji układam plan żywieniowy i spisuję go w formie zaleceń. Z przygotowanymi materiałami przychodzę na kolejne wspólne spotkanie i podczas niego objaśniam wszystkie założenia. To jest też czas na nasze wspólne ustalenia i zdefiniowanie celów do zrealizowania do czasu kolejnej wizyty. Podczas tego spotkania rozmawiamy tak długo, aż wszystko będzie jasne, a pacjent będzie dokładnie wiedział, co ma robić.

 • Materiały, na których są spisane wszystkie zalecenia żywieniowe. Podczas porady nie musisz robić żadnych notatek,
 • Propozycje posiłków wraz z przepisami,
 • Wsparcie dietetyka. Jeśli po wizycie pojawią się wątpliwości lub nowe pytania, można się ze mną kontaktować przez e-mail, sms lub telefonicznie,
 • Zalecenia, jak po zakończeniu naszej współpracy najlepiej kontrolować swoją dietę i stan zdrowia.

Przed konsultacją dietetyczną dotyczącej dziecka, proszę o kontakt telefoniczny. Na pierwszą wizytę z reguły zapraszam samych rodziców, ponieważ daje to możliwość swobodniejszej rozmowy i lepszej podstawy do zrozumienia problemu żywieniowego.

Nie jest to jednak regułą. To, czy na wizytę należy przyjść z dzieckiem zależy między innymi od jego wieku i problemu dietetycznego.