Od kilku lat zajmuję się propagowaniem zdrowia i zdrowego stylu życia. Uważam jednak, że niekiedy
bezwzględna pogoń za idealną sylwetką i perfekcyjnym życiem w konwencji „Fit” może być zgubna
i może rujnować nie tylko nasze zdrowie fizyczne, ale także samoocenę i zdrowie psychiczne.

W mojej ocenie na nasze zdrowie wpływa nie tylko styl życia i sposób żywienia, lecz także akceptacja własnego ciała
oraz przyjemność płynąca z jedzenia.

Moją misją jest niesienie pomocy pacjentom wymagającym dietoterapii i edukacji w zakresie żywienia.
Wypracowałam własną, niekonwencjonalną, ale skuteczną metodę pracy z pacjentem, która ma na celu:

1.

Wykształcenie nowych, zdrowych nawyków żywieniowych, które wspomogą stan zdrowia oraz ułatwią powrót do prawidłowej masy ciała.

2.

Wypracowanie zrównoważonego podejścia do żywienia. W mojej ocenie sztuką jest tak skomponować plan żywieniowy, by pacjent nie odczuwał presji związanej ze zmianą diety. Ważne by mógł cieszyć się życiem i rozkoszować smakami. Zdrowy styl życia może stać się trwałym nawykiem jedynie wtedy jeśli nam sprawia przyjemność. Ma być zdrowo, smacznie i syto.

3.

Osiągnięcie zdrowego balansu pomiędzy tym jak wyglądamy, jak się postrzegamy i do czego dążymy. Niezwykle istotna jest tu akceptacja naszego ciała oraz właściwa samoocena, która w praktyce niestety często bazuje na fałszywym i nierealistycznym modelu piękna, kreowanym przez współczesne media. Jednocześnie konieczne jest też zmierzenie się z problemem otyłości – chorobą, która dotyczy wielu osób i ma bardzo poważne konsekwencje.

4.

Pomoc w samodzielnym przygotowaniu swoich posiłków. Staram się doradzać i podpowiadać sprawdzone i szybkie receptury na zdrowe i smaczne dania. Możesz mi zaufać – od lat prowadzę bloga kulinarnego.

Diana Szumilas Dietetyk kliniczny

Absolwentka studiów magisterskich na kierunku Dietetyka Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Studentka studiów podyplomowych Psychodietetyka na Uniwersytecie SWPS (Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej). Członek Polskiego Stowarzyszenia Dietetyków oraz Polskiego Stowarzyszenia Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej.

Od kilku lat promuje dietę roślinną – blogerka kulinarna, autorka bloga VeganCorner.pl Prowadzi warsztaty kulinarne i wykłady z zakresu zdrowego stylu życia. W rozwoju zawodowym szczególnie interesuje się dietami wegetariańskimi, zaburzeniami odżywiania i żywieniem w chorobach autoimmunologicznych. Pasjonuje się fotografią kulinarną i sportem. Prywatnie weganka na diecie bezglutenowej.

23747.jpg

Certyfikaty i dyplomy

Mój Blog kulinarny

Zapraszam